V dňoch 25.5.-29.5.2015 sa žiaci 1. – 5. ročníka zúčastnili školy v prírode v horskom hoteli František. Hotel sa nachádza v peknom prírodnom prostredí obce Lazy pod Makytou v rekreačnej oblasti Čertov.

Hneď v prvý deň sa deti rozdelili do súťažných skupiniek a hernou formou zisťovali, ktorý animátor bude práve ten ich. Družstvá s názvami: Jack Sperovci, Lapači ApačovNinja väzni viedli animátori: Kladka, Lete a Hinten. Program bol stavaný tak, aby sa deti naučili niečo nové o prírode, no predovšetkým, aby sa zabavili a zažili jeden nezabudnuteľný týždeň plný radosti a smiechu. Animátor sa stal ich nový kamarát, spriaznená duša a často aj vzor. Naučili sa nové hry: Tuláci, Kleopatrine sny, Kúzla, Bazár... Na programe boli aj športové súťaže, opekačka, disco, pošta, vyhlásenie Miss a Misster, hodnotenie poriadku na izbách.

V dopoludňajšia činnosť bola naplnená poznávaním, pozorovaním prírodných krás, turistikou, plávaním, spoznávaním fauny a flóry.

Počas pobytu bola zabezpečená 5 krát denne strava, celodenný pitný režim, ubytovanie v horskom hoteli v izbách s vlastným sociálnym zariadením, celodenný program s animátormi a pedagógmi, materiálne vybavenie, ceny do súťaží a celodenná zdravotná starostlivosť.

V tomto krásnom prostredí sme strávili neuveriteľných 5 dní plných zábavy, rozvíjaním medziľudských vzťahov. Program sa deťom veľmi páčil, mnohé si pri rozlúčke s animátormi aj poplakali. Každý dostal krásne tričko a diplom. Deti si odniesli si veľa pekných zážitkov a spomienok.

 Mgr. Soňa Bukovská

ozio_gallery_jgallery