Som za každý vydarený nápad a aj tento výlet v roku zasväteného života bol jedným z nich. Zbúral v nás mnohé predsudky a falošné predstavy vzniknuté z nevedomosti či z poloprávd senzácie lačných médií.

Začali sme prehliadkou kostola obrátenia sv. Pavla- sídla bratov kapucínov, kde sme dospeli k niekoľkým objavom:

-          zistili sme, že život rehoľníka je dosť podobný nášmu, len za životného partnera si nevybrali človeka (muža/ženu), ale Boha

-          tak ako pre manželov je v slabých chvíľach lákadlo rýchla alternatíva riešenia – odísť z manželstva, tak aj oni v krízach čelia pokušeniam opustiť rehoľu

-          môžeme ich stretnúť na kúpalisku či ulici ( v civile)

-          rehoľníci spia v pyžameJ

-          najexotickejšie rehoľné meno: sestra Asfalta z Božích ciestJ

Ďalšia zástavka bola v Biskupskom úrade na výstave fotiek a modelov embrya od počatia až po čas pôrodu. Na vlastné oči sme sa mohli presvedčiť, že mnohokrát interpretovaný „zhluk buniek“ v 3. mesiaci sa viac podobá na človeka ako na anonymné „niečo“, o ktorého bytí či nebytí si berieme právo rozhodovať.

Neočakávane prekvapivá bola pre mnohých návšteva Gymnázia sv. Františka. Presvedčili sme sa, že úroveň kvality cirkevných škôl na Slovensku v ničom nezaostáva za cirkevnými školami inde vo svete. Dokonca niektorí „dostali chuť“ študovať na tejto škole.

                Ďakujem našim katechétom za výlet a za to, že nás učia nielen pasívne prijímať ponúkanú pravdu, ale rozpoznávať a hľadať skutočnú pravdu.

KRISTÍNKA MASNICOVÁ 9.A