FARMA_2.JPG

Vo vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou je sprístupnená stála expozícia,ktorá predstavuje výber z archeologických, historických a etnografických zbierok Kysuckého múzea. Dozvedeli sme sa o predhistorickom i trvalom osídlení Kysúc, prvej písomnej zmienke o Kysuciach, tiež o priebehu prvej a druhej svetovej vojny a príčinách vysťahovalectva. Dôležitú časť expozície tvoria remeslá, z ktorých na Kysuciach v minulosti prevládalo najmä kováčstvo, debnárstvo, kolárstvo, kožušníctvo, krajčírstvo a najstaršie doplnkové zamestnanie na Kysuciach – drotárstvo.

Žiaci obdivovali obrovskú mamutiu mamu. Ide o viac ako tri a pol metra vysokého a štyri a pol metra dlhého mamuta. V súčasnosti sa mamutica teší veľkému obdivu nielen tamojších obyvateľov. Žiaci mali možnosť vidieť faunu a flóru Kysúc.

Ďalšou zastávkou exkurzie bola farma v Kysuckom Lieskovci, kde sa žiaci dozvedeli zaujímavosti o chove kravičiek a sliepok.

Poslednou zastávkou bola farma v Ochodnici, ktorou nás sprevádzal majiteľ František Hunčík. Deti sa dozvedeli zaujímavé informácie o ovečkách a jahňatách. Mali možnosť nakŕmiť koníky. Majiteľ farmy potešil každého žiaka malým darčekom - Kinder vajíčkom.

Exkurziu sme ukončili pri minerálnom prameni. Každý žiak si mohol nabrať zdravej minerálnej vody.

 

FARMA_1.JPG

EXKURZIA_2016_2.jpg