Aj ďalší, v poradí už 6.ročník Turistického kurzu dopadol na výbornú. Veľmi dobré počasie nám spríjemňovalo celý týždeň na túrach po Kysuckých Beskydách. Spolu 47 žiakov 8.ročníka strávilo 5 dní v Penzióne pri Trojičke, kde sme sa cítili naozaj výborne. Každý deň sme využívali wellness v tomto penzióne a po náročnom programe sme mohli dopriať unaveným telám trocha oddychu. V spoločenskej miestnosti sme sa stretávali najprv pri vedomotnej časti kurzu, neskôr sme si ju upravili pre naše potreby a zorganizovali si aj nezabudnuteľné diskotéky. 

1.deň sme prešli túru od nášho penziónu cez osadu Zágrapa až do časti Rovné o odtiaľ oblúkom naspäť k penziónu. Bola to trasa dĺžky 8,39 km a trvala nám aj s prestávkami 2:21 hod.

2.deň sme už ráno vyštartovali na najdlhšiu a najnáročnejšiu túru celého týždňa a cez Kalinov vrch sme prišli až na Dedovku, známu lyžiarskú oblasť a po oddychu na vrchole sa vrátili späť. V tento deň sme prešli 13,71 km a trvalo nám to 4:20 hod.

3.deň sme zvolili kratšiu oddychovejšiu trasu po predchádzajúcom náročnom dni a navštívili miestnu Kalváriu. Od nej sme pokračovali na námiestie Martina Bernáta v Oščadnici, doplnili zásoby v miestnych potravinách a vrátili sa do penziónu. Tentokrát sme prešli 4,8 km, na čo sme potrebovali 1:45 hod.

4.deň sme vyštartovali ku Kaštieľu v Oščadnici po známej miestnej cyklotrase, žiaľ mierny dážď okolo obeda nás prinútil otočiť sa a radšej vrátiť späť. Aj napriek tomu sme prešli 7,12 km za 2:22 hod.

5.deň bol v znamení vyhodnocovania a bilancovania. Doobeda sme sa balili a upratovali izby, absolvovali sme už len krátku prechádzku k miestnemu cross-fiitovému ihrisku, kde sme si zacvičili, porozprávali, spravili niekoľko záberov na pamiatku a vrátili sa späť.

Mgr. Janek