Žiaci 6.A sa dlho nevedeli dočkať koncoročného výletu. Preto sme sa neskutočne potešili, keď sme ráno v utorok 24.5. nasadli do autobusu. Nabalení sladkosťami a očakávaniami sme sa vydali smerom Terchová. Najskôr sme sa zložili na Chate Horskej služby, kde sme plánovali prespať, a hneď na to sme sa vybrali na prvú spoločnú túru. Z parkoviska Vrátna-Výťah sme cez les zamierili na Chatu na Grúni.

Tam žiaci dostali pauzu a tí najskalnejší (v úžasnom počte 13) pokračovali na Poludňový grúň. V polke kopca nás zradilo počasie a po prvom hrmení sme utekali naspäť k chate. Počas prvej prehánky sme si dali na terase chaty obed. Potom si žiaci zahrali futbal a spoločne sme sa vydali na druhú túru, ktorá bola typická stretnutiami so salamandrou škvrnitou, z chaty na Grúni do Štefanovej. Po príchode na Chatu Horskej služby sme sa ubytovali a začali odkrývať tajomstvá chaty. Službukonajúci záchranári sa nám postarali o program: zahrali sme si stolný tenis, zaliezli na umelej stene a večer sa vydali na ďalšiu túru – k obore diviakov uprostred temného lesa.

Na druhý deň sme sa krátkou túrou popri kamennej ťave a modliacom sa mníchovi premiestnili do centra Terchovej, kde sme si spravili spoločnú fotku pri soche Juraja Jánošíka, navštívili Minizoo a opäť zahrali futbal .

Potom nasledovalo dvojhodinové kúpanie v športovom areáli Terchovec. Keďže sme vo vode vyhladli, naobedovali sme sa v hotelovej reštaurácii. Po obede sme sa plní zážitkov vydali na cestu domov.

Veľká vďaka patrí záchranárom z Horskej služby za pestrý program, pani učiteľke Vargovej za trpezlivosť počas dozoru na výlete a pani Kožovej, ktorá napiekla deťom na výlet výborný jablkový koláč .