×

Chyba

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but EDJ2016 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

DSCF6009.jpg

Žiaci našej školy sa pravidelne už niekoľko rokov zúčastňujú akcie venovanej štúdiu cudzích jazykom. Inak tomu nebolo ani tento rok. Štyridsaťpäť žiakov 6.- 9.ročníka navštívilo 26. septembra Bratislavu, kde sa na Hviezdoslavovom námestí konalo podujatie venované Európskemu dňu jazykov. Tu mohli sledovať kultúrny program, v stánkoch jednotlivých krajín riešiť úlohy, hlavolamy, hádanky a zbierať body, ktoré vymenili za malý darček. Zároveň zisťovali, aké dôležité je v zjednotenej Európe ovládať nie jeden, ale aspoň dva cudzie jazyky.

Popoludní navštívili najväčšiu putovnú výstavu o astronautike, kozmonautike a objavovaní vesmíru Cosmos Discovery.

Videli ruský Sputnik, Lajku aj Gagarina. Nechýbali lunárne programy Apollo ani ruský Lunochod. Bol tu obrovský model americkej rakety Saturn a taktiež originál ruskej rakety Sojuz. Pestrá bola aj prehliadka kozmických skafandrov. Najväčšiu pozornosť pútali časti kozmických lodí a vesmírnych staníc alebo riadiace stredisko v Houstone. Žiaci si mohli vyskúšať v interaktívnom Cosmos campe náročný výcvik kozmonautov alebo 3D prechádzku po Mesiaci.

Výstava obsahovala viac ako 200 originálnych exponátov z USA aj Sovietskeho zväzu, reálne modely rakiet a raketoplánov. Tu sú niektoré z nich. Pozrite si naše fotky.

 

{gallery}EDJ2016{/gallery}