×

Chyba

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but j is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

O tom, aké je dôležité konzumovať vhodnú stravu, sa učia naši žiaci nielen z učebníc. V Základnej škole Clementisova v Kysuckom Novom Meste je bežné, že deti učíme správne sa orientovať v živote rôznymi metódami. Jednou z mnohých našich aktivít bola aj výstava odrôd jabĺk, spojená s konzumáciou chutných plodov.

Spolu so žiakmi piateho a deviateho ročníka sa nám podarilo zrealizovať výstavku v kuchynke našej školy. 21.október 2016 bol teda na "Clementiske" vyhlásený za Deň jablka. Žiaci spolu s vyučujúcimi navštevovali počas dopoludňajších hodín výstavku a chutnali plody jablone. Hostesky- deviatačky- núkali návštevníkov mnohými odrodami jablka. Deti aj ich vyučujúci mali možnosť rozlišovať a porovnať chuťové odtiene vystavených odrôd. O tom, že jablká naozaj všetkým chutili, nebolo pochýb, lebo v priebehu dopoludnia sa zjedli všetky exponáty výstavy. Snáď najväčší úspech zožali odrody Fuji a Rubin. Podujatie by nebolo možné zrealizovať bez nezištnej podpory pani Drahomíry Poliakovej, majiteľky predajne s ovocím a zeleninou v Kysuckom Novom Meste, Belanského ulica. Exponátmi na výstavku prispel aj Ing. Daniel Golis, Potraviny, Kysucké Nové Mesto. Obom sponzorom v mene všetkých žiakov Základnej školy Clementisova 616,/1, Kysucké Nové Mesto, srdečne ďakujeme.

Ing. Iveta Petrovová

{gallery}j{/gallery}