DSCF6094.jpg

V piatok 4.novembra 2016 sa konali v Čadci Školské majstrovstvá okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto v šachu. Našu školu reprezentovali tri dievčatá (Lea Psocíková 7.A , Lucia Ševčíková 5.B a Silvia Šamajová 5.B) a traja chlapci (Erik Absolon 9.B, Jakub Sirovatka 6.A, Stanislav Slivoň 6.A). Na súťaži sa zúčastnilo celkovo 55 žiakov základných škôl z okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto, ktorí odohrali 7 kôl. Chlapci súťažili spolu s dievčatami v jednej kategórii do 15 rokov. Výnimočne sa darilo žiakom našej školy, ktorí obsadili štyri miesta v prvej päťke.

Celkové poradie – obidva okresy:

1.miesto – Lucia Ševčíková, ZŠ Clementisova KNM - 7 bodov

2.miesto – Dávid Slivka, ZŠ Rázusova Čadca - 6 bodov

3.miesto – Jakub Sirovatka, ZŠ Clementisova KNM - 5,5 boda

4.miesto – Stanislav Slivoň, ZŠ Clementisova KNM - 5,5 boda

5.miesto – Lea Psocíková, ZŠ Clementisova KNM - 5,5 boda

12.miesto – Erik Absolon, ZŠ Clementisova KNM – 4,5 boda

28.miesto – Silvia Šamajová, ZŠ Clementisova KNM – 3,5 boda

Na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 30.novembra 2016 postúpili: Lucia Ševčíková, Lea Psocíková, Jakub Sirovatka, Stanislav Slivoň. Postúpila aj Silvia Šamajová, ktorá sa umiestnila v rámci okresu KNM na 3.mieste v kategórii dievčat.

Na záver školských majstrovstiev bola naša škola vyhodnotená ako najúspešnejšia v rámci okresov Čadca a KNM.

Mgr. Ševčíková Daniela