IMG_20170223_160945.jpg

Každoročne oceňuje primátor nášho mesta p. Hartel najlepších športovcov Kysuckého Nového Mesta. Inak tomu nebolo ani tento rok.        

Vo štvrtok 23. februára 2017 boli na Mestskom úrade KNM vyhlásení najlepší športovci KNM za rok 2016. Medzi nimi sa ocitli niektorí súčasní i minulí žiaci z našej školy, ktorí v rôznych športových disciplínach reprezentujú nielen našu školu, ale hlavne naše mesto a našu krajinu na mnohých národných i medzinárodných súťažiach.

 

Z našich súčasných žiakov bola ocenená Lucia Ševčíková, ktorá v roku 2016 získala bronz na Majstrovstvách Slovenska v šachu mládeže, striebro na Majstrovstvách Európskej únie v Rakúsku a 35.miesto na Majstrovstvách sveta v šachu mládeže v Gruzínsku.

Zo športových kolektívov bol ocenený súbor mažoretiek Asanka, v ktorom tancujú štyri žiačky našej školy – Helka Gazdíková, Simonka Martišková, Janka Kocúrova a Kristínka Purašová. Členky súboru získali na Majstrovstvách sveta v Poreči v Chorvátsku tri majstrovské tituly, na Majstrovstvách Európy v Púchove vybojovali majstrovský titul a na Majstrovstvách Slovenska v Malackách dva majstrovské tituly a veľa ďalších pódiových ocenení.

Medzi ocenenými boli aj viacerí bývalí absolventi našej školy:

Sarah Charlotte Žideková - je kapitánka florbalového klubu MKŠS KNM žien a junioriek, ktoré na majstrovstvá SR obsadili 3. miesto. Reprezentovala SR na majstrovstvách sveta junioriek v Kanadskom Belleville.

Pavol Slovák je hráčom klubu LG AB hokej Bratislava a reprezentant Slovenska v hokejbale. Na majstrovstvách sveta v Montreale skončilo družstvo Slovenska na 5.mieste.

Juraj Vitko bol najrýchlejší maratónec a polmaratónec na Slovensku. Nominoval sa v polmaratóne na majstrovstvá sveta v Cardife. V náročných podmienkach dobehol v čase 1:06:50 na 58. mieste. Z Európanov finišoval devätnásty. V Hamburgu zabehol nový osobný rekord v maratóne časom 2:20:44 a limit na OH v Riu mu unikol len o vlások.

            Oceneným srdečne blahoželáme a želáme mnoho síl do ďalších vynikajúcich výkonov, pretože ako spomenul primátor mesta, za každým športovým úspechom stojí odriekanie, drina a snaženie.

 Mgr. Daniela Ševčíková

IMG_20170223_162523.jpg