Tento školský rok sme po prvýkrát otvorili športovú futbalovú triedu v 7. ročníku . Myslím, že po roku môžeme hodnotiť toto rozhodnutie pozitívne. O futbalistov je nadštandardne postarané, čo sa týka vzdelávania, tréningového procesu , rehabilitácie, materiálnych podmienok. Chalani majú neustálu možnosť doučovania z jednotlivých predmetov, kvalitný tréning pod vedením Ing. Róberta Chládka, rehabilitáciu a masáže+ tejpovanie zabezpečuje Viktor Lukáč za pomoci prístrojov ( Ceragem, biolampy -Zepter, biomagnety ),ktoré zakúpila škola za pomoci sponzorov. Hlavne finančne pomohol závod Schaeffler Slovensko, spol. s. r. o., ktorý je generálny partner pre futbalové triedy na našej škole. Chalani sa zúčastnili aj sústredenia v Oščadnici a mužstvo MŠK KNM U 14 čaká na konci júna futbalový turnaj v Španielsku . Vybudovaním futbalového ihriska s umelou trávou sa opäť zvýši kvalita futbalu u nás v meste.Aj naša škola bude neustále vylepšovať podmienky všetkých žiakov na škole vo všetkých oblastiach . V ďalších rokoch chceme športové triedy rozšíriť podľa záujmu klubov aj o iné športy.