Od soboty 22. apríla do piatka 28. apríla 2017 sa opäť po roku premenila Holiday Village Tatralandia Liptovský Mikuláš na centrum mládežníckeho šachu. Konali sa tu Majstrovstvá Slovenska v šachu mládeže, na ktorých sa zúčastnilo 271 hráčov z celého Slovenska v kategóriách od 8 do 20 rokov.
Našu školu a  Kysucké Nové Mesto reprezentovala  Lucia Ševčíková /5.B/ , ktorá súťažila v kategórii dievčat do 12 rokov /žiačky 5. a  6. ročníka/. V tejto kategórii súťažili dievčatá, z ktorých 6 je výkonnostne veľmi vyrovnaných a ktorákoľvek z nich mala šancu stať sa majsterkou Slovenska. Úspešný výsledok nezávisel už len od usilovnosti na tréningoch, množstva času stráveného nad šachovnicou a kombinačných schopností, ale aj od náhody a kúska šťastia. Svoju rolu zohral aj vek – medzi 7 najlepšie umiestnenými dievčatami bolo 6 dievčat  zo 6. ročníka a jedna bola piatačka.
Lucka odohrala 9 časovo náročných partií, v ktorých získala 6,5 boda. Napriek tomu, že ani jednu partiu neprehrala, umiestnila sa na  3. mieste.
Umiestnením na stupni víťazov si Lucia Ševčíková zabezpečila nomináciu na Majstrovstvá sveta v Brazílii, Majstrovstvá Európy v Rumunsku alebo Majstrovstvá Európskej únie v Českej Republike.

Poradie 10 najlepších v kategórii D 12:
1. Jana Šošovičková – Nová Dubnica
2. Natália Ivanecká – Prešov
3. Lucia Ševčíková – Kysucké Nové Mesto
4. Kristína Šubjaková – Liptovská šachová škola
5. Martina Krahulcová – Prievidza
6. Silvia Fajtáková - Malacky
7. Viktória Obročníková – Žilina
8. Stela Kusá – Liptovský Mikuláš
9. Stela Čarnecká – Žilina
10. Ela Romanová – Skalica

    Dievčatá umiestnené na prvých štyroch miestach už reprezentovali Slovensko v predchádzajúcich rokoch    na  majstrovstvách  sveta, na majstrovstvách Európy alebo na majstrovstvách Európskej únie.
                            
   Mgr. D. Ševčíková