×

Chyba

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but den_zeme is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
{gallery}den_zeme{/gallery}
Deti zo ZŠ na Clementisovej ulici v Kysuckom Novom Meste si Deň Zeme pripomínajú častejšie, než je zvykom. Od skorej jari stihli predpestovať priesady plodovej zeleniny, v zeleninovej záhrade vonku upraviť hriadky  a zasadiť cibuľu a zemiaky. Rozmnožili a presadili muškáty, ktoré od mája až do príchodu jesenných mrazov skrášľujú átrium školy. Postarali sa o menšiu okrasnú kvetinovú záhradku, ako aj o množstvo okrasných črepníkových izbových rastlín v interiéri školy. Všetky spomínané aktivity zvládli žiaci 5. až 9. ročníka našej školy počas vyučovacích hodín v predmetoch Tvorba životného prostredia, Svet práce a Technika pod vedením vyučujúcich týchto predmetov.
  Dopoludnie 11. mája 2017 bolo venované úprave okolia školy, priľahlého sídliska a nábrežia rieky Kysuce. V rámci svojich síl a možností  tak deti 5. až 9. ročníka a ich učitelia prispeli k skrášleniu prostredia mesta. Nezabudli ani na školský ovocný sad. Tento sa rozrástol o 8 jedincov dreviny druhu rakytník rešetliakový. Netradičný ovocný druh má viacnásobné využitie. Konzumujú sa surové plody, z listov sa varí liečivý čaj. Z plodov sa dá pripraviť liečivý olej, masť, či sirup. Po vysadení mladých drevín rakytníka žiaci stihli zasadiť  v areáli školy aj 2 jedince okrasnej  vŕby pokrútenej. Konáre týchto drevín sú veľmi efektné a vhodné na aranžovanie.
  Uvedenými aktivitami deti z „Clementisky“ spolu so svojimi učiteľmi dokazujú, že Deň Zeme si môžeme pripomínať nielen 22. apríla.
                                            Ing.  Iveta Petrovová