IMAG0999.jpg

Staroba je súčasťou života každého človeka. Cieľ, ku ktorému všetko smeruje. Starneme, aby sme mohli lepšie pochopiť zmysel života. Od chvíle nášho narodenia starneme každým okamihom. My mladí si to však málokedy uvedomujeme. Myslíme si, že na všetko máme veľmi veľa času. Tajomstvo peknej staroby je tešiť sa z každého prežitého dňa, z maličkostí, ktoré nám robia radosť. Majme úctu k starým a chorým ľuďom, buďme im nápomocní, navštevujme ich, darujme im radosť a energiu.

                Dňa 23. mája 2017 sa vybrali žiaci našej školy pod vedením učiteľky Mgr. Moniky Kubalíkovej potešiť srdcia seniorov v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste na Štúrovej ulici. Pripravili si pre nich nádherné ľudové piesne v podaní Aničky Hrubej z V.A, básne, ktoré predniesli žiačky Simonka Masaryková zo IV.A, Katarínka Krasňanová zo VI.C a Grétka Ondrašková zo VII.A. Rytmickým tancom rozprúdili krv v žilách seniorov naše žiačky Dominika Ozaniaková zo VI.C a Anička Hrubá z V.A. Najviac rozveselili srdiečka starkých štyri vtipné scénky zo života, ktoré si pre nich pripravili deti z detského divadelného súboru našej školy SIMSALABIM.

                Na záver naši vystupujúci obdarovali seniorov milými výrobkami, ktoré pripravili naše deti v školskom klube pod vedením pani vychovávateľky Bc. Adriány Gajdošíkovej. Pri rozlúčke sľúbili deti našim starkým, že ich opäť čoskoro navštívia a prinesú radosť do všedných dní každodenného života.

IMAG1024.jpg

 

IMAG1010.jpg

IMAG1009.jpg