V piatok , 19.mája, si piataci dovolili oddych od školských povinností a urobili si turistickú vychádzku do nádherného okolia nášho mesta. Ráno sa stretli v škole a čakala ich stredne náročná trasa z KNM po modrej turistickej značke okolo Kinex-KLF na vrchol Tábor ( 5km/344m ) a odtiaľ na Majtánky a cez les do KNM.

Šliapalo sa dobre , pomaly a v pohode. Bol krásny slnečný deň , žiadne blato. Postupne všetci stúpali na vrchol 697,4 m n.m. k vrcholovému smerovníku Tábora a k novej krásnej rozhľadni. Na jej vrchol vystúpili všetci, odkiaľ sa ukázali krásne výhľady na celé okolie – hrebeň Malej Fatry, Javorníky, Beskydy.

Odborný výklad z biológie a rôzne „pikošky“ z ríše zvierat žiakom ponúkol pán učiteľ Jaroslav Jablonský a pán zástupca Milan Lisko si so žiakmi počas turistického pochodu zaspieval rôzne ľudové piesne.

Výborné počasie, usmievavá nálada, dobrá desiata z domu a chuť urobiť niečo pre svoje zdravie a kondičku poháňali všetkých vpred. Popoludní sa vrátili tak trošku unavení, ale aj opálení a rozhodnutí takýto výlet si ešte niekedy zopakovať. Nebyť Filipkových rozbitých kolien bol by to deň na výbornú. Aj touto cestou mu prajeme skoré uzdravenie.                  

                                                       Mgr. Ľubomír Ševčík