jjjjjjjjjjjjjj.JPG

V pondelok dňa 5. júna 2017 sa žiačky z našej školy zúčastnili regionálnej futbalovej súťaže pod názvom ,,Futbal Cup.“

Odohrali dôležitý zápas s dievčatami zo Staškova - víťazkami okresu Čadca. Naše futbalistky porazili hráčky zo Staškova celkom 6:1 a tak vyhrali postup na Krajské kolo vo Vrútkach.

Majstrovstvá kraja sa konali 8. 6. 2017 na futbalovom štadióne FC Vrútky.

Boli tam naozaj silné družstvá z celého Žilinského kraja. Celkom 5 regiónov. Prevažne žiačky zo športových futbalových škôl / Ľubochňa, Štiavnik, Tvrdošín a Martin/. Naše dievčatá statočne bojovali a dlho im odolávali. No nakoniec podľahli a neumiestnili sa na stupni víťaziek.

Hoci nevyhrali, ale prišli s novými skúsenosťami a s pekne stráveným dňom plným športu a skvelých futbalových výkonov. Za to, že nás výborne reprezentovali im ďakujem v mene celej ZŠ Clementisova v Kysuckom Novom Meste.

Našu školu reprezentovali tieto dievčatá: Sára Záteková, Klára Svrčková, Zuzana Martinčeková, Veronika Marková a Alexandra Faktorová z 9. A, Laura, Ľubica a Klaudia Chúpekové z 8. B, 9. C a 5. A, Erika Trúchla z 8. B, Mia Chudejová a Laura Litvíková z 8. C, Alica Janáková z 9. B a Zdenka Poloprudská z 9. C

Mgr. Danka Maráčková