×

Chyba

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but Fotky_Exkurzia_SJL_10_10_2017 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

IMG_8149.JPG

10. októbra sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili exkurzie zo slovenského jazyka. Prvým miestom, ktoré navštívili, bol Park miniatúr v obci Podolie. Nachádza sa tu 41 modelov slovenských hradov, kaštieľov a zámkov Matúšovho kráľovstva.

Stručne sa zoznámili s ich históriou a povesťami, ktoré o nich kolujú, ako i s návodom, ako sa na ne dostať. Ďalej exkurzia pokračovala prehliadkou Pamätnej izby Ľudmily Podjavorinskej, známej slovenskej spisovateľky pre deti, v jej rodisku - v Bzinciach pod Javorinou. Konečnou zastávkou bol Trenčiansky hrad. V tom čase však na hrade práve prebiehali rekonštrukčné práce a výmena okien, preto žiaci nemohli vystúpiť na známu Matúšovu vežu. Mohli si však pozrieť hladomorňu, kde si vyskúšali rolu odsúdencov v kladách. Taktiež sa zoznámili s rôznymi dobovými zbraňami v kasárňach a nazreli na dno známej Studne lásky, s ktorou sa spája i miestna povesť o Omarovi a jeho láske k Fatime. Veríme, že i napriek nepriaznivému počasiu si žiaci odniesli veľa zážitkov a nových poznatkov. :o)

 

{gallery}Fotky_Exkurzia_SJL_10_10_2017{/gallery}