Matematika ol

        Dňa 24. 1. 2019 sa konalo v  Dome kultúry KNM okresné kolo matematickej olympiády 5. a 9. ročníka. Našu školu reprezentovali žiaci z 5. ročníka: Ľubomíra Olexová, Dávid Sebastián Duda, Martina Rolková, Alžbeta Bugáňová, Martin Trnka a Matej Kuchár. Do súťaže sa zapojilo 6 škôl a 24 žiakov.

Našim žiakom sa darilo výborne:

1. miesto: Ľubomíra Olexová /5.B - ZŠ Clementisova KNM/ 16 bodov

1. miesto: Samuel Škuta / ZŠ Nesluša/ 16 bodov

5. miesto: Dávid Sebastián Duda /5.A - ZŠ Clementisova KNM/

8. miesto: Martina Rolková /5.A - ZŠ Clementisova KNM/

Matematická olympiáda (skratka MO) je predmetová súťaž pre žiakov základných a stredných škôl v riešení rôznych matematických úloh. Hodnotí sa v nej dôkaz, nielen výsledok. V školskom roku 2018/2019 sa koná 68. ročník matematickej olympiády.

Matematická olympiáda sa na Slovensku organizuje každý rok  od roku 1950.

Mgr. Ľubomír Ševčík