,,Nebýva veľa tých zázračných dní,
upradených zo snov,
keď v každom okne hneď
po zotmení, prskavka svieti tmou.,,

Neodmysliteľným hudobným symbolom Vianoc sú vianočné piesne. 26. novembra sme sa započúvali do melódií krásnych hláskov detí našej školy, ktorí súťažili v detskej speváckej súťaži Vianočný zvonček.

Do súťaže sa zapojili dve kategórie žiakov. Mladší žiaci z 1. - 4. ročníka a starší žiaci z 5. - 7. ročníka. Vybrať najlepšieho speváka bolo pre porotu veľmi náročné, pretože výkony spevákov boli naozaj vyrovnané. Tento rok boli veľkým prekvapením chlapci, ktorí v kategórii mladších žiakov obsadili dve miesta. Filipko Jankovič zo 4.A si svojou silou hlasu vybojoval 1. miesto, Šimonko Boris z 1.B obsadil 3. miesto. Na 2. mieste sa umiestnila Lucka Kubaščíková z 1.A.

V kategórii starších žiakov sa predviedlo trio dievčat (Anička Hrubá, Klaudia Vnuková a Anička Mindeková) s nádhernou piesňou Vianočný zázrak a získali 1. miesto. 2. miesto obsadila Nikolka Palaštyová a na 3. mieste sa umiestnila piatačka Klárka Čičmanová.

Dňa 3. 12. 2015 Anička Hrubá, Klaudia Vnuková a Anička Mindeková spolu s FilipkomJankovičom reprezentovali našu školu v okresnom kole Vianočného zvončeka v Základnej umeleckej škole v Kysuckom Novom Meste. Trio dievčat v kategórii starších žiakov obsadilo 1. miesto a Filipko Jankovič sa umiestnil tiež na 1. mieste v kategórii mladších žiakov.