IMG 20190117 094445

     Úplne obyčajné a pre nás nezáživné učivo z matematiky o percentách nám pani učiteľka spríjemnila zábavnou formou. Doteraz boli percentá, grafy a tabuľky pre mnohých z nás „španielskou dedinou“. To sa ale vďaka tomuto projektu zmenilo.

     Už ste sa niekedy hrali na podnikateľov a založili ste si vlastnú firmu či banku? My, žiaci 7.B, áno. Chcete vedieť ako? Našou úlohou bolo ponúknuť imaginárnym zákazníkom jeden produkt, ktorý by ich natoľko zaujal, že by si ho boli ochotní zakúpiť. Tak sme začali premýšľať. Vytvorili sme pracovné skupinky po štyroch. Našou úlohou bolo vymyslieť meno banky a spoločné štyri produkty. S našou kreativitou sa nám podarilo vytvoriť vtipné, pekné, ale predovšetkým matemaricky a finančne príťažlivé ponuky, ktoré by oslovili „zákazníkov“.

     Komu by sa nezišla vkladná knižka pre dieťa, pôžička na stúdium na vysokej škole, hypotéka na stavbu rodinného domu, pôžička na vyslobodenie sa z „mamahotelu“? Dokonca nám jedna pracovná skupina pripomenula „konečnosť“ života, predávala produkt s názvom „Sporenie na pohreb“.

     Na poslednej hodine venovanej prezentácii našej práce ostatným skupinám sme preukázali svoju finančnú gramotnosť a pochválili sme sa i s grafickou stránkou spracovania produktov. Na záver sme vystavili svoje práce na nástenke v našej triede. Spoločná fotografia pri našich projektoch nám bude pripomínať, čo sme sa naučili o investovaní.  Keď si zarobíme peniaze, už máme predstavu, čo by sme s nimi urobili. Veríme, že takéto zábavné hodiny nás ešte čakajú aj v druhom polroku.                                     

Kristína Krasňanová, 7.B


IMG 20190117 094544